ZPAV :: Bestsellery i wyróżnienia - Olis - jak powstaje

OLiS lista sprzedaży detalicznej
powstaje w oparciu o dane sprzedaży sklepów uczestniczących w tym projekcie. Dane odnoszą się do tygodnia poprzedzającego kolejne wydanie listy OLIS.

W czerwcu 2017 roku zostało dodane dodatkowe zestawienie Olis, oparte wyłącznie na sprzedaży płyt winylowych. Jak dotychczas jednak ich sprzedaż nadal jest uwzględniona w liście głównej.

Informacje gromadzi i analizuje firma będąca jedną z największych w Polsce, niezależna i renomowana TNS Global.

Powierzenie zbierania i zliczania danych profesjonalnej instytucji, niezaangażowanej w tworzenie i dystrybucję albumów fonograficznych, gwarantuje wiarygodność i rzetelność listy OLiS.

Jak zacząć współtworzyć listę

Do listy Olis raportują dane zarówno sklepy sieciowe (np. Empik, Media Markt, Saturn, Rockserwis, Smyk), jak i sklepy niezależne, sklepy firmowe wytwórni fonograficznych, a także sklepy internetowe i prowadzące sprzedaż na koncertach.

Aby przystąpić do tego projektu należy:
  • posiadać techniczną możliwość sporządzania cotygodniowych zestawień sprzedaży - ewidencja komputerowa lub tradycyjna
  • wziąć pod uwagę fakt, że przesyłane zestawienie powinno obejmować co najmniej 30 tytułów w przypadku prowadzenia ewidencji metodą tradycyjną lub 50 tytułów w przypadku ewidencji komputerowej
  • być przygotowanym na systematyczne przesyłanie zestawień sprzedaży w trybie cotygodniowym

Jeśli spełnienie wymienionych obok wymagań jest możliwe, prosimy o skontaktowanie się w celu ustalenia dokładnych procedur dalszej współpracy z p. Tomaszem Gąsińskim, osobą odpowiedzialną za projekt Olis w TNS Global:

olis@kantar.com
tel.: +48 698 631 364

Value gap
ZPAV Muzz-on - tylko legalna muzyka