ZPAV :: Bestsellery i wyróżnienia - Aktualności

14 sierpnia 2014 r.

Zespół Magic! na szczycie brytyjskiej dzięki streamingowi

Od 6 lipca 2014 r. do brytyjskiego rankingu Official Singles Chart wliczane są dane dotyczące streamingu. Zespół Magic! zdobył pozycję lidera na liście dzięki 16% udziałowi streamingu włączonego do sprzedaży.

Zespół Magic! na szczycie brytyjskiej dzięki streamingowi

Kanadyjska reggae'owo-popowa grupa Magic! znalazła się na szczycie brytyjskiej listy przebojów z debiutanckim singlem Rude. 16% to najwyższy jak dotąd wynik, jeśli chodzi o dane ze streamingu włączane od zeszłego miesiąca do listy Official Singles Chart.

3 sierpnia 2014 r. kompozycja Rude zepchnęła ze szczytu Cheryl Cole z utworem Crazy Stupid Love i została pierwszym brytyjskim numerem jeden w karierze Magic!. Dane dotyczące odsłuchań utworu w serwisach strumieniowych miały 16% udział w tym wyniku. Jest to najwyższy rezultat odkąd streaming wlicza się do rankingu najlepiej sprzedających się singli w Wielkiej Brytanii i oznacza 1,4 mln odtworzeń piosenki w przeciągu tygodnia. Pierwsza Official Singles Chart uwzględniająca dane streamingowe została opublikowana 6 lipca 2014 r.

Utwór Rude zadebiutował na liście po raz pierwszy cztery tygodnie temu, w momencie, gdy dane ze streamingu nie były jeszcze do niego wliczane. Piosenka zespołu Magic! przeskoczyła 48 pozycji trafiając na miejsce drugie na podium tydzień przed osiągnieciem statusu lidera.

Źródło: musicweek.com

Value gap
Fryderyk Festiwal 2022