ZPAV :: Bestsellery i wyróżnienia - Aktualności

2 czerwca 2015 r.

Live Nation przyzna swoje nagrody w Stanach Zjednoczonych

Największa agencja koncertowa na świecie – Live Nation, po raz pierwszy w historii, jesienią tego roku przyzna swoje statuetki. Gwiazdy powalczą między innymi o tytuł Najlepszy Koncert Rok oraz Najlepszy Wspólny Występ.

Live Nation przyzna swoje nagrody w Stanach Zjednoczonych

Największa agencja koncertowa na świecie – Live Nation Entertainment we współpracy z telewizją Turner Broadcasting System (TBS), po raz pierwszy w historii jesienią tego roku zorganizuje rozdanie własnych nagród – Live Nation Music Awards. Produkcją wydarzenia zajmie się Live Nation Entertainment wraz w IMG oraz Dick Clark Productions.

Zadaniem Live Nation jest dawanie artystom i fanom okazji do wspólnych przeżyć i niezapomnianych chwil. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy wyróżnić artystów, którzy przyczyniają się do tego – powiedział CEO Live Nation, Michael Rapino.

Statuetki będą przyznawane w kategoriach: Najlepszy Koncert Roku, Najlepszy Wspólny Występ, Najlepsze Efekty Specjalne na Festiwalu oraz Road Warrior Roku.

Podziwiam nagrania muzyczne, ale to wspaniałe, że wreszcie zostaną przyznane nagrody za występy sceniczne – komentuje David Eilenberg, wiceprezes stacji TBS oraz TNT.

Uroczysta gala, na której zostaną przyznane statuetki odbędzie się 1 października 2015 r.i będzie transmitowana przez telewizję TBS oraz TNT.

Redakcja „Billboard” oszacowała, że globalny rynek koncertowy wart był w roku 2014 około 20 miliardów dol. Jest to maksymalna kwota odnotowana w historii. Natomiast Live Nation jest największym promotorem koncertowym – w ubiegłym roku agencja zorganizowała 2 710 koncertów, w których uczestniczyło łącznie ponad 28 mln fanów.

Źródło: billboard.com

Value gap
Fryderyk Festiwal 2022