ZPAV :: Bestsellery i wyróżnienia - Aktualności

13 stycznia 2016 r.

Laureaci Paszportów Polityki

Tygodnik Polityka ogłosił laureatów corocznych nagród przyznawanych młodym twórcom – „Paszportów Polityki”. Za dokonania na polu MUZYKA POPULARNA nagrodzony został Kuba Ziołek, a w kategorii MUZYKA POWAŻNA – Marcin Świątkiewicz.

Laureaci Paszportów Polityki

12 stycznia odbyła się 23. gala wręczenia corocznych nagród tygodnika Polityka. „Paszporty Polityki” zostały rozdane w sześciu kategoriach, w tym dwóch muzycznych.

W kategorii MUZYKA POPULARNA nagroda trafiła do Kuby Ziołkaza wyjątkowe, autorskie i zawsze rozpoznawalne podejście do muzyki z kręgu rocka, folku czy elektroniki. Za niebywałą pracowitość, konsekwencję i talent w łączeniu różnych muzycznych środowisk.

W tej kategorii nominowani byli jeszcze: Błażej Król oraz Raphael Rogiński

Nagrodę w kategorii MUZYKA POWAŻNA otrzymał Marcin Świątkiewicz za wrażliwość i muzyczną erudycję, za błyskotliwe interpretacje, za wszechstronność, która pozwala mu zarówno być wybitnym solistą, jak też twórczo pracować w zespołach barokowych w kraju i na świecie.

O tę nagrodę ubiegali się jeszcze: Barbara Kinga Majewska oraz Krzysztof Książek.


Laureaci pozostałych kategorii:

FILM: Magnus von Hornnagroda za film „Intruz”, najlepszy debiut ostatnich sezonów.

TEATR: Ewelina Marciniak za pracowitość, rozmach inscenizacyjny i poczucie humoru. Za przynoszące ciekawe rezultaty eksplorowanie tematu kobiet w męskim świecie teatru.

SZTUKI WIZUALNE: Tymek Borowski za nieustanne poszukiwanie nowych, oryginalnych sposobów komunikowania się z widzem. Za błyskotliwe prace mądrze wpisujące się w społeczny i kulturowy dyskurs.

LITERATURA: Łukasz Orbitowskiza książkę "Inna dusza" będącą doskonałym połączeniem powieści inicjacyjnej, psychologicznej i obyczajowej. Za precyzyjne, poruszające i zapadające w pamięć studium zła.

KREATOR KULTURY: Zespół studia CD Projekt REDza twórcze wykorzystanie bohatera prozy Andrzeja Sapkowskiego i stworzenie z Wiedźmina wielkiej marki w świecie gier.

Relacja z gali dostępna na stronie: http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/paszporty

Źródło: polityka.pl

Value gap
Fryderyk Festiwal 2022