ZPAV :: Bestsellery i wyróżnienia - Aktualności

27 lutego 2017 r.

Wręczono Oscary 2017

W nocy z 26 na 27 lutego w Los Angeles odbyła się 89. gala wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Wręczono statuetki w 24 kategoriach, z czego dwie dotyczyły muzyki.

Wręczono Oscary 2017

Niekwestionowanym zwycięzcą tegorocznej ceremonii w kategoriach muzycznych okazał się Justin Hurwitz. Artysta otrzymał dwie statuetki: pierwszą za soundtrack do filmu La La Land, zaś drugą w kategorii Najlepsza Piosenka za utwór City of Stars, którą w musicalu Damiena Chazelle’a zaśpiewał Ryan Gosling. Hurwitz w kategorii Muzyka pokonał Mica Leviego, Dustina O’Hallorana i Volkera Bertelmanna, Nicholasa Britella oraz Thomasa Newmana. Z kolei w kategorii Najlepsza Piosenka wygrał z Justinem Timberlakiem, Stingiem oraz Lin-Manuelem Mirandą.

Podczas uroczystości na scenie wystąpił m.in. John Legend, który zaprezentował utwory z musicalu La La Land, Justin Timberlake z piosenką Can’t Stop the Feeling, Sting z The Empty Chair czy Lin Manuel Miranda z utworem How Far I’ll Go.

W trakcie gali przedstawiono także segment In Memoriam, mający na celu oddać hołd artystom, którzy odeszli w poprzednim roku. Podczas jego trwania piosenkę Both Sides Now Joni Mitchell wykonała Sara Bareilles.

Źródło: oscar.go.com

Value gap
Fryderyk Festiwal 2022