ZPAV :: Bestsellery i wyróżnienia - Aktualności

10 kwietnia 2018 r.

Mariusz Treliński i Piotr Beczała zdobywcami International Opera Awards

Gala International Opera Awards odbyła się 9 kwietnia w Londynie. W dwóch prestiżowych kategoriach zwyciężyli Polacy: Piotr Beczała został uznany śpiewakiem roku, a Mariusz Treliński – nagrodzony jako reżyser roku.

Mariusz Treliński i Piotr Beczała zdobywcami International Opera Awards

International Opera Awards – to jedne z najważniejszych nagród w świecie operowym, zwane operowymi Oscarami. Przyznawane są przez międzynarodowe jury, składające się z dwudziestu ośmiu krytyków muzycznych i mecenasów sztuki. Przewodniczącym jury jest John Allison, redaktor naczelny magazynu „Opera”. Polskę reprezentował dyrektor Teatru Wielkiego – Opery Narodowej Waldemar Dąbrowski.

Dla Piotra Beczały była to czwarta nominacja do nagrody. Światowej sławy tenor pokazał się w tym sezonie w wielu nowych, świetnie przyjętych rolach. Obecnie śpiewa partię Rudolfa w Luisie Miller Verdiego w Metropolitan Opera w Nowym Jorku – stąd jego nieobecność na gali.

Mariusz Treliński był nominowany po raz drugi, a do jego wygranej przyczyniła się zapewne międzynarodowa koprodukcja Tristana i Izoldy Wagnera w jego reżyserii czy przyjęta z uznaniem ubiegłoroczna premiera Umarłego miasta Korngolda.

W tym roku nominowana była także Opera Narodowa w kategorii na działalność edukacyjną i popularyzatorską.

Nagrody International Opera Awards przyznawane są od 2013 roku w 18 kategoriach. Nagrody ufundował miłośnik opery i filantrop Harry Hyman.

Więcej informacji na stronie: http://www.operaawards.org/

Źródło: rp.pl, wybrocza.pl

Value gap
Fryderyk Festiwal 2022