ZPAV :: Bestsellery i wyróżnienia - Aktualności

25 maja 2018 r.

Best Polish Game Soundtrack of 2017

Podczas konferencji Digital Dragons w Krakowie przyznano nagrody dla najlepszych gier komputerowych. Wśród kategorii konkursowych pojawiła się także związana z muzyką – Best Polish Game Soundtrack of 2017, którą otrzymała Natalia Zamilska za ścieżkę dźwiękową do Ruiner autorstwa studia Reikon Games.

Best Polish Game Soundtrack of 2017

Digital Dragons – to jedna z największych konferencji dla branży gier, przyciągająca co roku do Krakowa ponad 1,5 tys. specjalistów z całego świata. Organizowana jest przez Krakowski Park Technologiczny, spółkę zarządzająca tamtejszą Specjalną Strefą Ekonomiczną.

Za najlepszą polską grę komputerową ubiegłego roku uznano grę Observer, autorstwa krakowskiego studia Bloober Team – psychologiczny horror, osadzony w cyberpunkowym świecie przyszłości.

Natalia Zamilska – kompozytorka i producentka – otrzymała nagrodę dla najlepszej ścieżki dźwiękowej za muzykę do Ruiner autorstwa studia Reikon Games.

Artystka związana jest ze sceną techno, choć, jak sama mówi, jej muzyka wykracza daleko poza definicję gatunku.

Zadebiutowała w 2014 roku dwoma singlami: Quarrel i Duel 35 (którego użył Dior podczas jednego z pokazów mody w Tokio). Jej utwory były grane w Radio BBC 6 Music przez samego Iggy’ego Popa, Mary Anne Hobbs i Toma Ravenscrofta. Nine Inch Nails poleca jeden z jej utworów na oficjalnej playliście Spotify. Remiksowała m.in. utwory Rity Pax, The Dumplings czy Natalii Fiedorczuk. Na swoim koncie ma występy na takich europejskich festiwalach jak CTM, Primavera, Norbergfestival, TodaysArt, Insomnia czy Fantoche.

Źródło: pap.pl, facebook.com/zamilska/

Value gap
Fryderyk Festiwal 2022