ZPAV :: Bestsellery i wyróżnienia - Aktualności

20 grudnia 2018 r.

Nominacje do BBC Sound of 2019

BBC ogłosiło nominowanych artystów do nagrody BBC Music Sound of 2019. W corocznym plebiscycie wyłaniane są najbardziej obiecujące młode talenty muzyczne. W przeszłości takie nagrody otrzymali m.in. Adele i Sam Smith.

Nominacje do BBC Sound of 2019

BBC Sound of to jeden z najsłynniejszych i najbardziej prestiżowych plebiscytów wyłaniający obiecujących artystów młodego pokolenia, którzy mają rządzić na listach przebojów w kolejnym roku. Wśród dotychczasowych zwycięzców znalazły się takie gwiazdy jak: Adele, Sam Smith, Years & Years czy Ellie Goulding.

W plebiscycie głosuje 136 krytyków i dziennikarzy muzycznych, przedstawicieli branży, DJ oraz nominowanych w ubiegłych latach.

W finałowej 10. wschodzących gwiazd muzyki znaleźli się:

Dermot Kennedy – Irlandczyk łączący muzykę elektroniczną z gitarowymi riffami. Na platformie Spotify słucha go 2,5 mln osób.

Ella Mai – autorka przeboju „Boo’d Up”, który zyskał dwie nominacje do nagród Grammy.

Flohio – raperka z Londynu, która urodziła się w Nigerii. inspiruje się takimi artystami jak Eve, Lil Waynem czy 50 Centem.

Grace Carter – artystka w grudniu wydała EP-kę „Why Her Not Me”, a branża doceniła ją za „jazzowy głos oraz charyzmę gwiazdy R&B z lat 90.”

King Princess – jej debiutancki singiel "1950" został odtworzono na platformie Spotify ponad 166 mln razy.

Mahalia – już jako mała dziewczynka grała na gitarze, a pierwszy mini-album wydała w wieku 14 lat. Współpracowała z zespołem Rudimental.

Octavian – londyńczyk o francuskich korzeniach, w swojej muzyce łączy wiele różnych gatunków.

Rosalía – hiszpańska piosenkarka, która zasłynęła występem na gali MTV EMA w Bilbao.

Sea Girls – brytyjska grupa okrzyknięta jedną z najciekawszych z gatunku indie pop.

Slowthai – raper z brytyjskiego Northampton, 22 marca 2019 będzie można go usłyszeć na koncercie w warszawskiej Hydrozagadce.


Więcej o nominowanych artystach na stronie: http://www.bbc.co.uk/programmes/articles/40B2FSlwv7DPVX3T0LvqXCb/sound-of-2019

Zwycięzca BBC Sound of 2019 zostanie ogłoszony 11 stycznia 2019 roku.Źródło: radiozet.pl, bbc.co.uk

Value gap
Fryderyk Festiwal 2022