ZPAV :: Bestsellery i wyróżnienia - Aktualności

26 sierpnia 2019 r.

Billie Eilish pierwszą artystką urodzoną po 2000 roku na szczycie Billboard Hot 100

Piosenka Bad Guy trafiła na szczyt Billboard Hot 100, tym samym Billie Eilish została pierwszą artystką urodzoną po 2000 roku, która trafiła na pierwsze miejsce zestawienia najpopularniejszych utworów w USA.

Billie Eilish pierwszą artystką urodzoną po 2000 roku na szczycie Billboard Hot 100

Piosenka Bad Guy trafiła na szczyt Billboard Hot 100, detronizując tym samym ustępującego po 19 tygodniach Old Town Road Lil Nas X. Billie Eilish jest pierwszą artystką urodzoną po 2000 roku, która trafiła na pierwsze miejsce zestawienia najpopularniejszych utworów w USA.

18-letnia Billie Eilish dotarła na szczyt Billboard Hot 100 za sprawą Bad Guy, singla z debiutanckiego i multiplatynowego już albumu When We All Fall Asleep, Where Do We Go? Przez 9 tygodni utwór był na drugim miejscu, ustępując jedynie Old Town Road Lil Nas X, które spędziło na szczycie zestawienia rekordowe 19 tygodni.

Billie Eilish jest nie tylko pierwszą artystką urodzoną po 2000 roku, która ma pierwsze miejsce za piosenkę i album na listach Billboard, ale również trzecią w historii (po Alanis Morissette i Sinead O’Connor) artystką, których różne utwory dotarły na szczyt zestawienia Billboard Alternative Songs. Bad Guy jest także na pierwszym miejscu Pop Songs oraz pierwszym kawałkiem ze szczytu Alternative Songs, który znalazł się na Hot 100 od czasu Royals Lorde.

Album When We All Fall Asleep, Where Do We Go? ukazał się 29 marca 2019 r. i zadebiutował na Billboard 200. Niedawno Billie Eilish pojawiła się na okładkach magazynów „Rolling Stone” oraz „V Magazine” (numer z okazji 20-lecia magazynu). Artystka ma na koncie ponad 15 miliardów streamów na całym świecie.Źródło: materiały prasowe Universal Music Polska.

Value gap
Fryderyk Festiwal 2022