ZPAV :: Bestsellery i wyróżnienia - Aktualności

24 stycznia 2021 r.

Rekordowy debiut Olivii Rodrigo

17-letnia Olivia Rodrigo wydała pierwszy autorski singiel, pt. drivers license, który bije rekordy odtworzeń w Internecie.

Rekordowy debiut Olivii Rodrigo

Olivia Rodrigo ogromną popularność zdobyła dzięki serialowi High School Musical: The Musical: The Series, wyprodukowanemu przez platformę Disney+. Jednak, jak się okazuje, podbija także serca fanów swoim autorskim repertuarem muzycznym.

W piątek 8 stycznia premierę miał jej pierwszy autorski singiel drivers license i od razu zadebiutował na szczycie listy Billboard Hot 100. W premierowym tygodniu drivers license otrzymał w USA tytuł Złotej Płyty i przekroczył 107 mln streamów na całym świecie (75 mln w samych Stanach). To drugi najlepszy wynik dla debiutu w USA i pierwszy tak duży od trzech lat.Olivia pobiła także rekord Spotify, jeśli chodzi o dzienną liczbę streamów piosenki nieświątecznej: 11 stycznia osiągnęła poziom 15,17 mln streamów na całym świecie, a dzień później pobiła samą siebie, ustanawiając nowy rekord: 17,01 mln.

Singiel został także numerem jeden w Apple Music w 48 krajach, w Spotify w 31 krajach (w Polsce trafił do Top 50 Spotify) oraz na YouTubie w 14 krajach. drivers license znalazło się także na szczycie najpopularniejszych singli w Wielkiej Brytanii.

Fani w napisanej przez Olivię Rodrigo piosence dopatrują się historii miłosnej dotyczącej jednego z aktorów grających w serialu High School Musical: The Musical: The Series. Ma to być Joshua Bassett, który w godzinę po premierze utworu zapowiedział swój nowy singiel, zatytułowany Lie Lie Lie („Kłamstwo, kłamstwo, kłamstwo”).

Sama Olivia tak komentuje słowa piosenki:

Kiedy pisałam drivers license, miałam złamane serce. Byłam bardzo zdezorientowana na wielu poziomach. Możliwość przekucia tych kłębiących się emocji w piosenkę sprawiło, że wszystko stało się prostsze i jaśniejsze. Właściwie to chyba o to właśnie chodzi w komponowaniu. Nie ma nic lepszego niż siedzenie przy fortepianie w sypialni i pisanie bardzo smutnej piosenki. To jedno z najlepszych możliwych zajęć.Źródło: natemat.pl, radiozet.pl

Value gap
Fryderyk Festiwal 2022