ZPAV :: Bestsellery i wyróżnienia - Aktualności

23 lipca 2021 r.

Muzyczne wspomnienie o Krzysztofie Krawczyku na Fryderyk Festiwal 2021

Natalia Przybysz i Skubas, Kasia Lins i Vito Bambino oraz Ania Dąbrowska i Gromee zaśpiewają piosenki z repertuaru Krzysztofa Krawczyka na Fryderyk Festiwal 2021

• Na scenie Netto Arena Szczecin podziwiać będziemy niezapomniane duety

• Bilety na Galę jeszcze w sprzedaży!

Muzyczne wspomnienie o Krzysztofie Krawczyku na Fryderyk Festiwal 2021

Już 5 sierpnia w szczecińskiej Netto Arenie podczas otwartej dla publiczności Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu Fryderyk Festiwal 2021 usłyszymy piosenki z repertuaru Krzysztofa Krawczyka, ikony polskiej piosenki, laureata tegorocznego Złotego Fryderyka. Znane przeboje zaśpiewają: Natalia Przybysz i Skubas, Kasia Lins i Vito Bambino oraz Ania Dąbrowska w towarzystwie Gromee’go. Zapowiada się niezapomniany wieczór, a bilety są jeszcze w sprzedaży.

Złoty Fryderyk jest szczególnym muzycznym wyróżnieniem, które Akademia Fonograficzna przyznaje najbardziej zasłużonym postaciom polskiej kultury muzycznej za całokształt osiągnięć artystycznych. W marcu tego roku uhonorowano nim Krzysztofa Krawczyka, przyznając mu złotą statuetkę w kategorii muzyki rozrywkowej. Artysta miał ją odebrać podczas uroczystej gali wieńczącej Fryderyk Festiwal 2021. Niestety, nie zdążył. Zmarł 5 kwietnia 2021.

Krzysztof Krawczyk był artystą wyjątkowym, potrafiącym odnaleźć się w każdym repertuarze i przed każdą publicznością, wokalistą o niepowtarzalnym głosie i niepodrabialnym wizerunku. Był ikoną polskiej piosenki, królem sceny, królem życia, ale też naszym serdecznym kolegą. Ceniliśmy go za osobowość, otwartość, poczucie humoru. Podziwialiśmy jego talent, nuciliśmy jego piosenki. Zostaną z nami tak jak on – na zawsze – podkreślił Andrzej Puczyński, przewodniczący zarządu Związku Producentów Audio Video, głównego organizatora Fryderyk Festiwal, zapowiadając, że podczas Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu ponownie usłyszymy utwory z repertuaru Krzysztofa Krawczyka.

Poruszające Trudno tak zabrzmi ze szczecińskiej sceny w wykonaniu Natalii Przybysz i Skubasa; refleksyjne Bo jesteś Ty zaśpiewają Kasia Lins i Vito Bambino; a filozoficzne To co w życiu ważne zaprezentują Ania Dąbrowska i Gromee. A wszystko to w hołdzie dla niezwykłego artysty i laureata Złotego Fryderyka, który swoim charyzmatycznym głosem i wielkim sercem niósł radość i wzruszenie przez niemal 60 lat.

A zanim poznamy laureatów tegorocznych Fryderyków w dziewiętnastu kategoriach muzyki rozrywkowej i trzech kategoriach jazzowych, na scenie Netto Areny zobaczymy i usłyszymy jeszcze, zapowiadane wcześniej najlepsze polskie wokalistki, między innymi: Kayah, sanah, Margaret, Natalię Nykiel i a także wyjątkowych wokalistów: Grzegorza Hyżego, Tomka Lipińskiego, Włodiego, Sobela, Krzysztofa Zalewskiego oraz zespoły Nocny Kochanek i EABS.

Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzowej Fryderyk Festiwal 2021 transmitowana będzie w TVN, Playerze oraz portalu Onet. Relacje z Gali będzie można usłyszeć także na antenie Radia Zet oraz w mediach społecznościowych Fryderyk Festiwal. Uroczystość poprowadzą: Marcin Prokop, Gabi Drzewiecka, Mery Spolsky i Robert Karpowicz, dziennikarz Radia Zet.Bilety są jeszcze w sprzedaży! Szczegółowe informacje dostępne są na stronie fryderyki.pl oraz wydarzeniu FB.

Pełna lista nominowanych do nagrody Fryderyk 2021 dostępna jest na stronie: fryderyki.pl.

Wnioski akredytacyjne na Galę Muzyki Rozrywkowej i Jazzu Fryderyk Festiwal 2021 można wypełnić tutaj.Organizatorzy wydarzenia: Związek Producentów Audio-Video, Akademia Fonograficzna

Gospodarze wydarzenia: Miasto Szczecin, Pomorze Zachodnie

Producent wydarzenia: High Events

Partnerzy merytoryczni: Związek Artystów Wykonawców STOART, Szczecińska Agencja Artystyczna

Partnerzy technologiczni: Player, TIDAL

Patroni medialni Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzowej: TVN, Onet, Gazeta Wyborcza, platforma Anywhere.pl, Radio Zet.Value gap
Fryderyk Festiwal 2022