ZPAV :: Bestsellery i wyróżnienia - Aktualności

26 sierpnia 2021 r.

10 hitów lata wg Spotify

Serwis streamingowy Spotify zaprezentował najpopularniejsze utwory mijającego lata. Według Spotify lato w Polsce należało do Maty, który nie tylko otwiera letnią listę przebojów utworem Kiss cam (podryw roku), ale także jako pierwszy wykonawca z Polski trafił na światową listę Billboard 200.

10 hitów lata wg Spotify

Wśród polskich użytkowników serwisu największą popularnością tego lata cieszył się Mata, a zaraz za nim Kizo, który z utworem Disney zajął drugie miejsce zestawienia. Miejsce trzecie przypadło globalnemu fenomenowi tego lata, glam-rockowemu zespołowi z Włoch – Måneskin – z utworem I Wanna Be Your Slave. Zaraz za podium uplasowali się Sobel i Piotrek Lewandowski z przebojem Fiołkowe pole. Do zestawienia trafiła także sanah, która z piosenką etc. (na disco) zajęła pozycję siódmą.


TOP 10 letnich przebojów w Polsce wg Spotify

1. Mata – Kiss cam (podryw roku)

2. Kizo – Disney

3. Måneskin – I Wanna Be Your Slave

4. Sobel, Piotrek Lewandowski – Fiołkowe pole

5. Ekipa, Jacuś – Zygzak

6. Sobel, PSR – Bandyta

7. sanah – etc. (na disco)

8. Żabson, Kizo, Zeth, Vladimir Cauchemar – Puerto Bounce

9. OIO – Amerykańskie teledyski

10. Męskie Granie Orkiestra 2021 (Daria Zawiałow, Dawid Podsiadło, Vito Bambino) – I Ciebie też, bardzo


Co ciekawe, Polska nie podążyła tym razem za globalnymi trendami w muzyce, a na polskiej liście przebojów nie znalazł się żaden utwór ze światowego top zestawienia. Jedynym wspólnym punktem obu podsumowań jest zespół Måneskin, który ze swoją autorską wersją piosenki Beggin’ zajął drugie miejsce na globalnym Top 10 słuchalności tego lata.

Światowe zestawienie 10 najgorętszych przebojów lata otwiera Olivia Rodrigo z good 4 you, a zamyka Dua Lipa z piosenką wykonaną wspólnie z DaBabyLevitating. W zestawieniu globalnym Spotify przeważa pop, choć tylko w niewielkim stopniu ustępuje rapowi.


TOP 10 letnich przebojów na świecie wg Spotify

1. Olivia Rodrigo – good 4 you

2. Måneskin – Beggin’

3. Rauw Alejandro – Todo De Ti

4. Lil Nas X – Montero (Call Me By Your Name)

5. Doja Cat, SZA – Kiss Me More

6. Bad Bunny – Yonaguni

7. The Kid Laroi, Justin Bieber – Stay

8. BTS – Butter

9. Ed Sheeran – Bad Habits

10. Dua Lipa, DaBaby – LevitatingŹródło: materiały prasowe Spotify (badanie objęło dane za okres 29 maja – 22 sierpnia).
Value gap
Fryderyk Festiwal 2022