ZPAV :: Bestsellery i wyróżnienia - Aktualności

3 września 2021 r.

ABBA po 40 latach wraca z nowym albumem!

ABBA, legenda muzyki pop, powraca po 40 latach. Szwedzki zespół publikuje dwa nowe utwory, zapowiada nowy album i rewolucyjną trasę koncertową, zrealizowaną przez firmę George’a Lucasa.

ABBA po 40 latach wraca z nowym albumem!

ABBA, legenda muzyki pop, powraca po 40 latach. Szwedzki zespół publikuje dwa nowe utwory, zapowiada nowy album i rewolucyjną trasę koncertową, zrealizowaną przez firmę George’a Lucasa.

Zespół założony w 1972 roku przez Anni-Frid Lyngstad, Benny’ego Anderssona, Björn Ulvaeus oraz Agnethę Fältskog sprzedał prawie 400 milionów płyt na całym świecie. W 1974 roku zwyciężyli w Konkursie Piosenki Eurowizji z utworem Waterloo. Zespół zdobywał szczyty list przebojów za sprawą takich hitów jak: Mamma mia, Gimme! Gimme! Gimme! Dancing Queen, Money, Money, Money czy The Winner Takes It All.

Po prawie 40 latach od premiery ostatniego albumu studyjnego, The Visitors, zespół powraca z zupełnie nowymi utworami: Don’t Shut Me Down oraz I Still Have Faith In You, które zapowiadają nowy album oraz cykl wyjątkowych koncertów.Wydarzenie, które zostanie realizowane w Londynie wiosną 2022 r. przygotowuje firma Industrial Light&Magic George’a Lucasa. Członkowie zespołu nie pojawią się osobiście na scenie. Zastąpią ich cyfrowe awatary, przygotowywane przez wiele miesięcy w technologii motion-capture i technice performance. W trakcie koncertu cyfrowe wersje czworga artystów wystąpią wraz z 10-osobowym zespołem na zbudowanej specjalnie na tę okazję arenie.

W trakcie koncertu fani usłyszą największe przeboje zespołu, a także materiał z nowej płyty Voyage, która ukaże się 5 listopada 2021 r. nakładem Universal Music Group.

Minęło sporo czasu, odkąd robiliśmy razem muzykę. Prawie 40 lat. Wiosną 1982 roku postanowiliśmy zrobić sobie przerwę i teraz stwierdziliśmy, że czas ją skończyć. Nagraliśmy następcę płyty „The Visitors”. Główną inspiracją do powrotu do studia było nasze zaangażowanie w stworzenie najdziwniejszego i najbardziej spektakularnego koncertu, o jakim mogliście zamarzyć. Będziemy mogli usiąść na widowni i zobaczyć nasze cyfrowe wcielenia, które wykonają nasze utwory na specjalnie wybudowanej scenie w Londynie wiosną 2022 roku.Źródło: rp.pl, wyborcza.pl
Value gap
Fryderyk Festiwal 2022