ZPAV :: Bestsellery i wyróżnienia - Aktualności

29 grudnia 2021 r.

Justin Bieber osiągnął historyczny wynik na Spotify

Wokalista pobił rekord słuchalności na platformie – został pierwszym artystą w historii Spotify, który przekroczył 90 milionów słuchaczy miesięcznie.

Justin Bieber osiągnął historyczny wynik na Spotify

Justin Bieber bezkonkurencyjnie pobił wyniki miesięcznych odtworzeń na Spotify. Jak podaje platforma, ze swoją muzyką dotarł do 91 824 133 odbiorców w ciągu jednego miesiąca.

Kanadyjski muzyk zostawia daleko w tyle artystów z kolejnych miejsc. Ed Sheeran, który zajmuje drugie miejsce w zestawieniu, jest słuchany przez 80,5 miliona odbiorców miesięcznie, czyli aż 10 milionów miesięcznie mniej niż Bieber. Za Sheeranem na podium znalazł się jeszcze jeden artysta pochodzący z Kanady – The Weekend – z wynikiem 78,1 miliona.

Ariana Grande (73,4 miliona słuchaczy) i Dupa Lipa (66,7 miliona) dopełniają pierwszą piątkę najpopularniejszych artystów na Spotify. Na kolejnych pięciu miejscach, zamykając listę dziesięciu najczęściej odsłuchiwanych wokalistów , znajdują się Adele (66,2 mln), Coldplay (62,3 mln), Taylor Swift (60,7 mln), Elton John (60 mln) i Doja Cat (56,7 mln).

Justina Biebera będzie można usłyszeć na żywo w Polsce na Tauron Arenie w Krakowie. Koncert zaplanowany jest na 25 marca 2023 roku w ramach trasy „Justice World Tour”. Artysta wróci do Polski po siedmioletniej przerwie.Źródło: cgm.pl, Chart Data.
Value gap
Fryderyk Festiwal 2022