ZPAV :: Bestsellery i wyróżnienia - Aktualności

16 lutego 2022 r.

Poznaliśmy laureatów Bestsellerów Empiku 2022

We wtorek 15 lutego po raz dwudziesty trzeci odbyła się gala wręczenia nagród Bestsellerów Empiku, kulturalnego plebiscytu, w którym głosy oddają klienci salonów Empik, serwisu empik.com oraz aplikacji Empik Music i EmpikGo, a także serwisu Going.
Poznaliśmy laureatów Bestsellerów Empiku 2022

W trakcie gali można było usłyszeć kultowe polskie przeboje w nowych aranżacjach dyrektora muzycznego gali, Wojtka Urbańskiego: kompozytora, producenta muzycznego i współzałożyciela formacji Rysy. Na scenie pojawiły się wyjątkowe duety: Julia Wieniawa i Anita Lipnicka, Artur Rojek z braćmi Kacperczyk, Vito Bambino i Stanisław Soyka oraz Igo z Krzysztofem Zalewskim, a także Daria Zawiałow ze Szczylem i sanah z Urbańskim.

Przyznano nagrody m.in. w czterech kategoriach muzycznych: Pop & Rock, Rap & Hip-Hop, Streaming oraz przyznana po raz pierwszy nagroda Live. Werdykty, do kogo trafią statuetki muzyczne, odczytywał Artur Rojek.

W kategorii Pop & Rock statuetkę odebrała sanah za album Irenka. To druga z rzędu nagroda dla artystki. W roku ubiegłym sanah odebrała statuetkę za swój poprzedni krążek, pt. Królowa dram.

Niesłabnącą popularnością od czasu swojego debiutu cieszy się również Mata, który został doceniony w kategorii Rap & Hip-Hop za tytuł Młody Matczak.

W kategorii streaming nagrodzony został singiel I Ciebie też, bardzo. Hymn zeszłorocznego Męskiego Grania 2021 w wykonaniu Darii Zawiałow, Dawida Podsiadły i Vita Bambina był najczęściej słuchanym utworem w aplikacji Empik Music.

W kategorii Live triumfował FEST Festival, który odbył się w ubiegłym roku w Parku Śląskim w Chorzowie. Nagrodę odebrali organizatorzy wydarzenia: Maciej Korczak i Tamara Przystasz.

Kategoria muzyczna pojawiła się również w ramach Odkryć Empiku, które jako jedyne przyznawane są przez jury. O muzycznym odkryciu w tym roku decydowali: Mela Koteluk, Hania Rani, Marcin Wojciechowski z Radia Zet oraz Anna Maria Żurek z Going. i Dominik Sadowski z Empiku . Jury przyznało to wyróżnienie Szczylowi za album Polska Floryda : „za charyzmę, luz i szczerość, za fenomenalne ucho do melodii i głos, który potrafi jednych tulić do snu, a innych porywać do tańca”.

Na koniec gali została przyznana Nagroda Publiczności na podstawie głosów użytkowników aplikacji Empik. W konkursie na tę nagrodę brali udział wszyscy nominowani we wszystkich kategoriach. Wyróżnienie powędrowało do Maty.

Poniżej pełna lista nominowanych oraz zwycięzców

Rap & hip-hop

Avi x Louis Villain - Akademia Sztuk Pięknych

Mata - Młody Matczak

Sokół – Nic

Sobel - Pułapka na motyle

Ekipa - Sezon 3

Pop & rock

Adele – 30

sanah – Irenka

Męskie Granie Orkiestra 2021 - Męskie Granie 2021

Kwiat Jabłoni - Mogło być nic

Måneskin - Teatro D'ira. Volume 1

Streaming

sanah, Vito Bambino – Ale jazz!

sanah – etc. (na disco)

Męskie Granie Orkiestra 2021 – I Ciebie też, bardzo

Måneskin - I wanna be your slave

Mata - Kiss cam (podryw roku)

Live

Bass Astral x Igo - Last Dance

FEST Festival 2021

Ma ta – koncert na Lotnisku Bemowo

PRO8L3M – trasa: Art Brut 2

Young Leosia - Hulanki Tour

Odkrycia Empiku 2021

Muzyka

Szczyl, Polska Floryda

Pełną listę laureatów można sprawdzić pod tym linkiem.Źródło: Materiały prasowe Empik
Value gap
Fryderyk Festiwal 2022