ZPAV :: Bestsellery i wyróżnienia - Aktualności

6 marca 2022 r.

Przyznano O!Lśnienia – Nagrody Kulturalne Onetu

Największą liczbę głosów internautów i nagrodę główną O!Lśnienie 2022 otrzymała Kaśka Sochacka, która została wyróżniona również w kategorii Muzyka Popularna.

Przyznano O!Lśnienia – Nagrody Kulturalne Onetu

Laureaci nagród kulturalnych portalu onet.pl – O!Lśnienia – zostali ogłoszeni 5 marca podczas uroczystości zorganizowanej w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie.

O wynikach konkursu decydowali internauci, którzy oddawali głosy w siedmiu kategoriach konkursowych: Film, Literatura, Sztuki Wizualne, Muzyka Popularna, Muzyka Poważna, Balet i Jazz, Teatr oraz Serial.

Nagrodę w kategorii Muzyka Popularna otrzymała Kaśka Sochacka za album Ciche dni. Za płytę ze wpadającymi w ucho melodiami, co dziś nie zdarza się często, i teksty dające nowe spojrzenie na uczucia, o których wydawało się, że napisano już wszystko – można było usłyszeć w uzasadnieniu.

Kaśka Sochacka otrzymała również nagrodę główną O!Lśnienie 2022 za największą liczbę głosów internautów. Tej nagrodzie, oprócz statuetki, towarzyszy czek na 30 tysięcy złotych.

W kategorii Muzyka Poważna, Balet i Jazz wyróżniono Paulinę Przybysz i Kuba Więcek Trio za wyrafinowany stylistycznie i pastiszowy album Kwiateczki, a także za odważne i pomysłowe spotkanie z renesansowymi tekstami Pieśni Świętojańskiej o Sobótce Jana Kochanowskiego i nadanie im współczesnego brzmienia i znaczeń.

Pełna lista laureatów dostępna jest tutaj.Źródło: onet.pl
Value gap
Fryderyk Festiwal 2022