ZPAV :: Bestsellery i wyróżnienia - Aktualności

29 marca 2022 r.

Oscary dla Billie Eilish i Hansa Zimmera

W nocy z 27 na 28 marca odbyła się 94. ceremonia wręczenia Nagród Akademii Filmowej. Obok kategorii filmowych, poznaliśmy laureatów dwóch muzycznych kategorii Oscarów: za najlepszą muzykę filmową oraz najlepszą piosenkę.

Oscary dla Billie Eilish i Hansa Zimmera

Oscara za najlepszą piosenkę otrzymali Billie Eilish i jej brat Finneas za przewodni utwór do najnowszego filmu o losach Jamesa Bonda No Time to Die. To już trzeci z rzędu Oscar za muzykę do filmów z Bondowskiej serii, po zwycięstwie Adele za film Skyfall z 2012 r. i Sama Smitha za utwór Writing’s on the Wall z filmu Spectre z 2015 r.

W kategorii tej nominowani byli także: Beyoncé za utwór Be Alive, promujący film King Richard. Zwycięska rodzina, Van Morrison za Down to Joy z filmu Belfast, Lil-Manuel Miranda za Dos Oruguitas z animacji Nasze magiczne Encanto oraz Diane Warren za kompozycję Somehow You Do.

W drugiej muzycznej kategorii, na najlepszą muzykę oryginalną, nagrodę otrzymał Hans Zimmer za ścieżkę dźwiękową do filmu Diuna. To drugi w jego karierze Oscar. Pierwszą statuetkę otrzymał w 1995 roku za muzykę do animowanego filmu Król Lew.

Wśród nominowanych znaleźli się także Germaine Franco – Nasze magiczne Encanto, Nicholas Britell – Nie patrz w górę, Alberto Iglesias – Matki równoległe, Jonny Greenwood – Psie pazury.Źródło: RMFClassic.pl
Value gap
Fryderyk Festiwal 2022