ZPAV :: Bestsellery i wyróżnienia - Aktualności

26 kwietnia 2022 r.

Strefa fanów na Fryderyk Festiwal 2022

Fryderyk Festiwal 2022 ponownie cumuje na Pomorzu Zachodnim! Finałowa Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu już 29 kwietnia! A dzień wcześniej w Hali Netto Arena spotkania artystów z fanami! Darmowe wejściówki już czekają na chętnych!

Strefa fanów na Fryderyk Festiwal 2022

Kto w tym roku wyjedzie ze Szczecina z Fryderykiem w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzowej? Tego dowiemy się już w najbliższy piątek 29 kwietnia podczas Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu. Ceremonii wręczania statuetek laureatom towarzyszyć będzie wyjątkowe widowisko muzyczne z udziałem najbardziej uznanych polskich wykonawców. Swój udział w Netto Arenie potwierdziły między innymi: nominowana aż w ośmiu kategoriach Daria Zawiałow; debiutująca w ubiegłym roku i mająca na koncie cztery nominacje Kaśka Sochacka; wyróżniona dwiema nominacjami Mery Spolsky.

Na scenie zobaczymy także szczeciniankę Katarzynę Nosowską z grupą przyjaciół, czyli zespołem Anieli, Brodkę w duecie z Tymkiem, WalusiaKraksęKryzysa z Organkiem, Rosalie i Króla, Natalię Szroeder i Vito Bambino. Zagra także zespół T.Love, duet Kwiat Jabłoni, grupa Muchy i legenda punk rocka – Dezerter. Galę uświetnią również solowe występy Szczyla, Ralpha Kaminskiego, Mroza i Sylwestra Ostrowskiego.

Zapowiada się wieczór pełen muzycznych emocji i prawdziwa uczta dla ducha. A dzień wcześniej gratka dla fanów i spotkania z wybranymi artystami!

Strefa fanów w Netto Arena – start 28 kwietnia od godziny 13:30!

Tym razem Netto Arena otworzy swoje drzwi dla miłośników muzyki już podczas prób generalnych! 28 kwietnia w Netto Arenie od godziny 13:30 będzie można spotkać się z wybranymi artystami: porozmawiać o muzyce, zrobić zdjęcie, poprosić o autograf, podpytać o szanse na Fryderyki. Uwaga! Na każde spotkanie obowiązują wejściówki.

Bezpłatne wejściówki na spotkania z artystami będą do odebrania w kasach w punkcie informacji turystycznej na Zamku Książąt Pomorskich (wejście I, mały dziedziniec, punkt Bilety.fm) od 27 kwietnia, od godziny 10:00. Liczba wejściówek ograniczona!


Plan spotkań 28 kwietnia jest następujący:

Grupa Muchy - 13:30

Ralph Kaminski - 15:15

WaluśKraksaKryzys - 18:00

T.Love - 18:30

Dezerter - 19:15

Mery Spolsky - 20:00

Kwiat Jabłoni - 20:30

Anieli - 21:15


Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzowej Fryderyk Festiwal 2022 transmitowana będzie w TVN, Playerze oraz portalu Onet. Relacje z gali będzie można usłyszeć także na antenie Radia Zet oraz w mediach społecznościowych Radia Zet, portalu Onet, platformy Spotify oraz Fryderyk Festiwal. Uroczystość poprowadzą: Gabi Drzewiecka, Agnieszka Szulim, Damian Michałowski i Agnieszka Kołodziejska.

Nominowane do tegorocznej edycji utwory i albumy można przesłuchać na dedykowanej Fryderykom playliście przygotowanej przez redakcję Spotify. Natomiast na tych, którzy chcieliby sobie przypomnieć emocje towarzyszące wcześniejszym galom, czeka specjalna playlista z utworami laureatów poprzednich edycji Fryderyków, od 1994 do 2021 roku.

Najważniejszą galę muzyczną w Polsce wspierała w tym roku ŠKODA razem ze swoim w pełni elektrycznym modelem ENYAQ iV - kompanem do długich podróży.


W sprzedaży są jeszcze bilety na Galę. Szczegółowe informacje dostępne są tutaj.

Więcej bieżących informacji na na wydarzeniu FB .


Organizator wydarzenia: Związek Producentów Audio Video, Akademia Fonograficzna.

Gospodarze wydarzenia: Miasto Szczecin, Pomorze Zachodnie.

Partnerzy: Związek Artystów Wykonawców Stoart, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Szczecińska Agencja Artystyczna, ŠKODA

Partner technologiczny: Spotify.

Oficjalna ochrona Gali: Impel Group.

Producent Gali: High Events.

Patroni medialni Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu: TVN, onet.pl, Player, Radio Zet.Value gap
Fryderyk Festiwal 2022