ZPAV :: Bestsellery i wyróżnienia - Aktualności

15 stycznia 2014 r.

Paszporty Polityki – laureaci

Poznaliśmy laureatów dwudziestej pierwszej edycji nagród Paszporty Polityki. Wyróżnienia przyznane zostały w sześciu dziedzinach sztuki: Film, Teatr, Sztuki Wizualne, Literatura, Muzyka Poważna i Muzyka Popularna. Gala rozdania Paszportów Polityki odbyła się 14 stycznia 2014 r.

Paszporty Polityki – laureaci

Poznaliśmy laureatów dwudziestej pierwszej edycji nagród Paszporty Polityki. Wyróżnienia przyznane zostały w sześciu dziedzinach sztuki: Film, Teatr, Sztuki Wizualne, Literatura, Muzyka Poważna i Muzyka Popularna. Gala rozdania Paszportów Polityki odbyła się 14 stycznia 2014 r.Nagrodę w kategorii Muzyka Popularna otrzymał pianista, kompozytor i aranżer Marcin Masecki.

Nagroda za sprawne i konsekwentne poruszanie się własną ścieżką między gatunkami, za zacieranie podziałów pomiędzy sceną filharmoniczną a klubową, za zmierzenie się z naszą tradycyjną formą na płycie „Polonezy” w sposób jak zawsze lekki i przewrotny.

Nominowani byli również piosenkarz, kompozytor i autor tekstów Dawid Podsiadło i gitarzysta, kompozytor i producent Kuba Ziołek.

Laureatem Paszportu Polityki w kategorii Muzyka Poważna został założony w Wiedniu Apollon Musagète Quartett.

Nagroda za konsekwentne i skuteczne budowanie silnej pozycji w życiu muzycznym Europy, zawsze z uwzględnieniem w repertuarze muzyki polskiej, oraz za wybitną płytę „Multitude”.

Nominację do tej nagrody dostali również śpiewak Karol Kozłowski i altwiolistka Katarzyna Budnik-Gałązka.

Statuetkę przyznano również w kategorii Kreator Kultury. Otrzymał ją jazzman Tomasz Stańko.

Stańko został wyróżniony za wyjątkowy styl tworzenia, pracy i współdziałania w sztuce, umiejętność godzenia tradycji i awangardy. Za poszerzanie granic jazzu i zarazem poszerzanie jego publiczności. Za promowanie polskich muzyków za granicą.

Pełna lista nagrodzonych znajduje się na stronie: http://www.polityka.pl/paszportypolityki

Źródło: www.polityka.pl

Value gap
Fryderyk Festiwal 2022