ZPAV :: Bestsellery i wyróżnienia - Aktualności

6 lutego 2014 r.

Tytuł Global Recording Artist 2013 dla One Direction

Brytyjsko-irlandzki boysband One Direction uzyskał pierwsze miejsce w rankingu Global Recording Artist 2013 r., ogłoszonym przez Międzynarodową Federację Przemysłu Fonograficznego IFPI. Jest to nowo powstała nagroda, przyznawana artyście, który wydaje najpopularniejsze i najlepiej sprzedające się płyty zarówno w formatach tradycyjnych, jak i cyfrowych - do pobrania w Internecie i udostępnione w streamingu.

Tytuł Global Recording Artist 2013 dla One Direction

Brytyjsko-irlandzki boysband One Direction uzyskał pierwsze miejsce w rankingu Global Recording Artist 2013 r., ogłoszonym przez Międzynarodową Federację Przemysłu Fonograficznego IFPI. Jest to nowo powstała nagroda, przyznawana artyście, który wydaje najpopularniejsze inajlepiej sprzedające się płyty zarówno w formatach tradycyjnych, jak i cyfrowych - do pobrania w Internecie i udostępnione w streamingu.

One Direction osiągnęli wielki sukces swoją trzecią studyjną płytą Midnight Memories, na której znajdują się hity Best Song Ever i Story Of My Life. Album znalazł się na szczycie listy Billboard 200. One Direction stali się tym samym pierwszym zespołem w historii listy magazynu Billboard, których trzy kolejne płyty zadebiutowały na pierwszym miejscu listy.

Teledysk do piosenki Best Song Ever osiągnął prawie 200 mln wyświetleń na YouTubie, Story Of My Life 100 mln wyświetleń. Ich muzyka była również często odtwarzana w serwisach streamingowych takich jak Deezer, czy Spotify.

Drugie miejsce w tym rankingu należało do Eminema, dzięki sukcesowi jego ósmej studyjnej płyty The Marshall Mathers 2, która zawierała single Berzerk i The Monster. Wystąpili na niej gościnnie Skylar Grey, Kendrick Lamar, Rihanna i Nate Ruess . Album znajdował się na czele list przebojów w krajach posiadających największe rynki muzyczne , takich jak USA , Wielka Brytania, Niemcy czy Australia.

Trzecie miejsce tego zestawienia zajął Justin Timberlake za płytę 20/20 Experience wydaną w dwóch częściach w marcu i wrześniu 2013 r. Albumy zawierały wiele hitów m.in. Mirrors, Suit & Tie i Take Back The Night.

Opublikowany przez IFPI po raz pierwszy ranking ma na celu jak najbardziej precyzyjne określenie popularności artystów, z uwzględnieniem wszystkich kanałów dystrybucji ich muzyki - zarówno sprzedaży albumów i singli w formatach cyfrowych i tradycyjnych(na CD i winylach), odtworzeń teledysków, jak i popularności w serwisach streamingowych.


TOP 10 ZESTAWIENIA:

  • One Direction
  • Eminem
  • Justin Timberlake
  • Bruno Mars
  • Katy Perry
  • P!nk
  • Macklemore & Ryan Lewis
  • Rihanna
  • Michael Bublé
  • Daft Punk

Źródło: http://www.ifpi.org/

Value gap
Fryderyk Festiwal 2022